Wynagrodzenia dodatkowe, z przychodów własnych Uczelni

Nauczyciele akademiccy, mogą otrzymywać dodatkowe wynagrodzenia ze środków, o których mowa w art. 151 ust. 8 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, to jest z przychodów własnych Uczelni.

Wysokość środków przeznaczonych na dodatkowe wynagrodzenia określa Senat Uczelni na każdy rok kalendarzowy.

Szczegółowe zasady przyznawania wynagrodzeń dodatkowych określają:

- Zarządzenie Rektora WUM nr 36/2017 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia Trybu i warunków podziału środków z przychodów własnych na zwiększenie wynagrodzeń dla pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prowadzenie zajęć dydaktycznych w ramach odpłatnie świadczonych usług edukacyjnych,

- Tryb i warunki podziału środków z przychodów własnych na zwiększenie wynagrodzeń dla pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za prowadzenie zajęć dydaktycznych w ramach odpłatnie świadczonych usług edukacyjnych (stanowiące załącznik do Zarządzenia Rektora WUM nr 36/2017 z dnia 5 kwietnia 2017 r.)

Powyższy załącznik określa również stawki za prowadzenie zajęć dydaktycznych na studiach anglojęzycznych i studiach niestacjonarnych (dawnej: zaocznych).

Załącznik 1 – Stawki za godzinę dydaktyczną za zajęcia prowadzone na studiach angielskojęzycznych

Załącznik 2 – Stawki za godzinę dydaktyczną za zajęcia prowadzone na studiach niestacjonarnych (zaocznych)
i w ramach kształcenia podyplomowego

Wzór wniosku składanego w celu wypłaty pracownikowi Uczelni wynagrodzenia dodatkowego, określa załącznik nr 3:

Załącznik 3 do regulaminu – Wniosek o przyznanie dodatku zadaniowego do wynagrodzenia
[pobierz pdf] [pobierz xls]

Terminy wypłat wynagrodzeń z prezychodów własnych Uczelni określa załącznik 3 – Terminarz wypłat wynagrodzeń z osobowego funduszu płac oraz innych źródeł finansowania do Regulaminu pracy WUM.

Nauczyciele akademiccy mogą również otrzymywać wynagrodzenie z przychodów własnych Uczelni za realizację zadań, które nie stanowią ich podstawowych obowiązków. Zasady powierzania tych zadań i przyznawania związanych z tym wynagrodzeń określa Zarządzenie Rektora nr 35/2017 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia Trybu i warunków przyznawania dodatków specjalnych finansowanych z przychodów własnych Uczelni dla nauczycieli akademickich zatrudnionych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (z późn zm.).

- Załącznik (Tryb i warunki przyznawania dodatków specjalnych finansowanych z przychodów własnych Uczelni dla nauczycieli akademickich zatrudnionych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym).

- Załącznik 1 Wzór budżetu zadań finansowanych z przychodów własnych

- Załącznik 2 Wniosek o przyznanie dodatku specjalnego nauczycielowi akademickiemu
 [pobierz pdf] [pobierz xls]