Pracownik, emeryt WUM, rencista WUM oraz uprawnieni członkowie ich rodzin mogą skorzystać z dofinansowania do samodzielnie zorganizowanego wypoczynku raz w roku.
O wypłatę dofinansowania za samodzielnie zorganizowany wypoczynek mogą się ubiegać:
- pracownicy, którzy wykorzystali urlop wypoczynkowy w danym roku w wymiarze 14 kolejnych dni kalendarzowych lub 14 dni roboczych,
- pracownicy, korzystający z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego macierzyńskiego, rodzicielskiego, wychowawczego, ojcowskiego, dla poratowania zdrowia oraz urlopu naukowego płatnego,
- współmałżonkowie pracowników, którzy nie osiągają własnych dochodów, a dochód na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty corocznie ustalanej przez Komisję Socjalną,
- emeryci i renciści WUM,
- dzieci, które nie korzystały z dofinansowania do wypoczynku zorganizowanego,
- dzieci zmarłego pracownika.
Dzieci, których obydwoje rodzice pracują w Uczelni, premiowane są przy korzystaniu z dofinansowania do wypoczynku, dopłatami wynikającymi z najwyższej pozycji w tabeli dofinansowania.
- Tabela dofinansowania na 2024 rok
- Wniosek o dofinansowanie wypoczynku emeryta, rencisty i członków jego rodziny [pdf] składamy do Sekcji Socjalnej (pok. 104, CBI) lub drogą e-mailową na adres skrzynki pocztowej: socjalny@wum.edu.pl
Przypominamy, że aby uzyskać dofinansowanie, niezbędne jest, okazane dokumentów potwierdzających dochód za ubiegły rok przypadający na 1 członka w gospodarstwie domowym.
Przykłady dokumentów służących weryfikacji dochodu w przypadku emerytów i rencistów:
- zeznania podatkowe tj. PIT40A/11A, PIT37, PIT28, PIT36, PIT36L, PIT38, PIT39,
- decyzja z ZUS o waloryzacji emerytury,
- aktualny odcinek emerytury/renty (najpóźniej z ostatniego miesiąca poprzedzającego datę złożenia wniosku),
- aktualne potwierdzenie wysokości emerytury/renty z konta (najpóźniej z ostatniego miesiąca poprzedzającego datę złożenia wniosku).
UWAGA! Do ustalenia dochodu przypadającego na jednego członka uprawnionego, wlicza się dochody wszystkich osób znajdujących się we wspólnym gospodarstwie domowym (zarówno ze stosunku pracy, jak i innych tytułów). Do dochodu wlicza się również emerytury, renty oraz świadczenia alimentacyjne.
Dokument, potwierdzający wysokość dochodu, nie jest wymagany w przypadku osób, których dochody przekraczają najwyższy próg dochodowy, przewidziany w tabeli świadczeń ustalanej na dany rok.
Gospodarstwo domowe – zespół osób spokrewnionych lub spowinowaconych, a także niespokrewnionych mieszkających razem i utrzymujących się wspólnie.
Pracownicy składają wnioski o świadczenia socjalne wyłącznie elektronicznie za pomocą platformy Funduszu socjalnego WUM poprzez portal https://ssl.wum.edu.pl w zakładce Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.