Dofinansowanie do zorganizowanego wypoczynku dzieci

Wypoczynek zorganizowany to: kolonie, obozy, wczasy, zimowiska, zielone szkoły, których organizatorem jest podmiot prowadzący działalność w tym zakresie. Wynajem kwatery nie jest traktowany jako zorganizowany wypoczynek.

Podstawą do obliczenia kwoty dofinansowania do wypoczynku zorganizowanego uprawnionych dzieci jest:

1)        kwota wykupionego skierowania, wynikająca z faktury,

2)        kwota, do której może być udzielone dofinansowanie, określona w tabeli dofinansowania na dany rok,

3)        dochód, przypadający na jednego członka rodziny.

Kwota dofinansowania jest ustalana według zasady, że w przypadku niższej kwoty skierowania, niż kwota, do której może być udzielone dofinansowanie, zgodnie z tabelą dofinansowania na dany rok – wysokość dofinansowania jest równa kwocie skierowania. Pracownik może ubiegać się o wypłatę różnicy pomiędzy ustaloną kwotą dofinansowania a kwotą skierowania w formie dofinansowania za samodzielnie zorganizowany wypoczynek,

Dzieci, których obydwoje rodzice pracują w Uczelni, premiowane są przy korzystaniu z dofinansowania do wypoczynku, dopłatami wynikającymi z najwyższej pozycji w tabeli dofinansowania.

Termin składania wniosków:

1)        wypoczynek zimowy – do 30 kwietnia danego roku,

2)        wypoczynek letni – do 30 października danego roku.

wraz z dokumentami potwierdzającymi imienne uczestnictwo dziecka w zorganizowanej formie wypoczynku, takimi jak: faktura, dowód wpłaty.

Faktury, dowody wpłaty – dotyczące tej samej formy wypoczynku zorganizowanego dzieci nie podlegają sumowaniu.

Pracownicy składają wnioski o świadczenia socjalne wyłącznie elektronicznie za pomocą platformy Funduszu socjalnego WUM poprzez portal https://ssl.wum.edu.pl w zakładce Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.