Ocena pracy

W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym obowiązuje powszechny, okresowy i klarowny system oceny pracy.

Powszechność oznacza, że ocenie podlegają wszyscy pracownicy Uczelni. Okres oceny uzależniony jest od zajmowanego stanowiska pracy oraz okresu zatrudnienia. Klarowność opiera się na jasnych zasadach oceny, dostępnych dla wszystkich pracowników.

W Uczelni obowiązują odrębne unormowania dotyczące oceny pracy nauczycieli akademickich i odrębne unormowania dotyczące oceny pracy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Szczegółowe zasady, kryteria i tryb dokonywania ocen nauczycieli akademickich w  Warszawskim Uniwersytecie Medycznym za lata 2022 - 2023 określa Zarządzenie  Rektora nr 239/2023 ( oraz par.2 Zarządzenie nr 164/2021 z dnia 10 września 2021 r. )

Natomiast  ocena za okres od 1 stycznia 2024 r. będzie przeprowadzana na zasadach określonych w Zarządzeniu Rektora nr 249/2023 z dnia 28 grudnia 2023 r.

Wymagania minimalne do uzyskanie oceny pozytywnej za lata 2024 -2025:

• Asystent 15%

• Adiunkt 18%

• Profesor, Profesor Uczelni 20%

 Okresowa ocena nauczyciela akademickiego zatrudnionego w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych jest pozytywna, jeśli pozytywnie oceniona jest działalność naukowa oraz łącznie: działalność dydaktyczna i organizacyjna.

Okresowa ocena nauczyciela akademickiego zatrudnionego w grupie pracowników badawczych jest pozytywna, jeśli pozytywnie oceniona jest łącznie działalność naukowa i organizacyjna.

Okresowa ocena nauczyciela akademickiego zatrudnionego w grupie pracowników dydaktycznych jest pozytywna, jeśli pozytywnie oceniona jest łącznie działalność dydaktyczna i organizacyjna.

 

Minimum publikacyjne (publikacje naukowe) dla grupy badawczej (Ba) i badawczo-dydaktycznej (BD)

• Asystent Ba, BD – jedna publikacja naukowa Q3, Q2 lub Q1

Nauczyciel akademicki zatrudniony na stanowisku asystent winien w ci±gu 2 lat kalendarzowych być współautorem przynajmniej 1 publikacji naukowej w czasopiśmie wykazywanym nie niżej niż w trzecim kwartylu (Q3 lub Q2 lub Q1) rankingu dziedzinowego czasopism (JIF) wg. bazy Web of Science. W przypadku gdy czasopismo wykazywane jest w więcej niż jednym rankingu dziedzinowym za właściwą uznaje się najbardziej korzystn± pozycję.

• Adiunkt Ba, BD oraz profesor Ba BD – jedna publikacja naukowa Q2 lub Q1

Nauczyciel akademicki zatrudniony na stanowisku adiunkta lub profesora winien w ciągu 2 lat kalendarzowych być współautorem przynajmniej 1 publikacji naukowej w czasopiśmie wykazywanym w nie niżej niż w drugim kwartylu (Q2 lub Q1) rankingu dziedzinowego czasopism (JIF) wg. bazy Web of Science. W przypadku gdy czasopismo wykazywane jest w więcej niż jednym rankingu dziedzinowym za właściwą uznaje się najbardziej korzystną pozycję.

Ocena studentów dokonywana jest na podstawie co najmniej 20 ankiet za okres oceny. W przypadku braku odpowiedniej liczby ankiet w ocenie współuczestniczy bezpośredni przełożony ocenianego pracownika i przedstawiciel studentów/ doktorantów. 

Pytania bądź wątpliwości dotyczące procesu oceny nauczycieli akademickich prosimy kierować na adres: kadryoceny@wum.edu.pl