Dofinansowanie opłat za żłobki i przedszkola

Dofinansowanie do opłat za żłobki i przedszkola przysługuje pracownikom, których dochód na jednego członka rodziny mieści się w grupach dochodowych określonych w tabeli dofinansowania na dany rok kalendarzowy.

Jeśli próg dochodowy pracownika mieści się w kwocie do 1350,00 zł to przysługujące dofinansowanie wynosi 400,00 zł miesięcznie, natomiast jeśli próg dochodowy znajduje się między 1351,00 zł a 5400,00 zł to przysługujące dofinansowanie, wynosi 200,00 zł miesięcznie. W przypadku progu dochodowego powyżej 5400,00 zł dofinansowanie nie przysługuje.

Dofinansowanie przysługuje wyłącznie na opiekę nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego.

Dokumentami niezbędnymi do rozliczenia są: faktura imienna, rachunek imienny. Zaświadczenie lub KP – tzw. dowód wpłaty przyjmowane są tylko w przypadku, kiedy placówka nie może wystawić faktury.

W opisie dokumentów rozliczeniowych muszą znaleźć się adnotacje takie jak: imię i nazwisko dziecka, przedmiot faktury – opłata za opiekę nad dzieckiem wraz z miesiącem, w którym sprawowana była opieka oraz kwota wraz z informacją o dokonanej płatności. W przypadku braku informacji o opłaceniu faktury należy załączyć również potwierdzenie przelewu.

Pracownicy składają wnioski o świadczenia socjalne wyłącznie elektronicznie za pomocą platformy Funduszu socjalnego WUM poprzez portal https://ssl.wum.edu.pl w zakładce Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.